Aktualności

Rok temu biegał po czwartoligowych boiskach - dziś świetnie radzi sobie w 2 lidze!

Kamil Wojtyra - Skra Częstochowa
Kamil Wojtyra /Skra Częstochowa/
Kamil Wojtyra, bo o nim mowa, od tego sezonu reprezentuje barwy Skry Częstochowa i swoją grą odwdzięcza się za odważną decyzję transferową.


Droga Kamila Wojtyry na poziom centralny trochę trwała, ale co roku zaliczał krok o poziom wyżej, a każdy z sezonów kończył z koroną króla strzelców. Wychowanek Rakowa Częstochowa w sezonie 2017/18 jako 20-latek przeniósł się do występującego wtedy w A klasie Znicza Kołobuck. Strzelając w całym sezonie aż 61 bramek, walnie przyczynił się do awansu Znicza do ligi okręgowej. W kolejnym sezonie 2018/19 lewonożny, mierzący 188cm napastnik nie zwalniał tempa, strzelając 55 goli, a Znicz znów zaliczył awans - tym razem do 4 ligi.

______________________________________________________________

Zdobądź wyjątkową koszulkę motywującą na mecze i / lub treningi! Kliknij zdjęcie i sprawdź szczegóły tej wyjątkowej oferty:_____________________________________________________________

W sezonie 2019/20, brutalnie przerwanym przez pandemię koronawirusa, licznik Wojtyry zatrzymał się na liczbie 18 trafień, ale znów... lepszego strzelca od niego w czwartej lidze śląskiej nie było. Biorąc pod uwagę, że rozegrano tylko połowę sezonu to wynik wciąż imponujący i choć Znicz tym razem kolejnego awansu nie zanotował, to zajął wysokie 3. miejsce w tabeli, ustępując zaledwie o 4 punkty zwycięzcom ligi - Szombierkom Bytom.

Kamil Wojtyra z menedżerem:Tym razem zawodnik zdecydował się na przeskok o dwie klasy rozgrywkowe, na poziom centralny i okazało się to dobrym posunięciem. W obecnym sezonie 23-letni napastnik (rocznik 1997) na drugoligowych boiskach rozegrał 8 spotkań, a ma już na koncie 8 bramek i jedną asystę. W ostatniej kolejce praktycznie sam rozstrzelał beniaminka z Ostródy, aplikując Sokołowi hat-tricka! A tak wyglądał jego "one man show" w ostatniej kolejce:Czy Kamil Wojtyra powiększy swój dorobek dowiemy się już w najbliżą sobotę w Krakowie, gdzie Skra zmierzy się z miejscowym Hutnikiem, niestety już bez udziału publiczności :(

Warto też skierować słowa uznania dla włodarzy Skry Częstochowa za odważną decyzję transferową, która jak widać była strzałem w dziesiątkę oraz dla menedżera Wojtyry - Dominika Płazy - za ogarnięcie tematu. Oby jak najwięcej podobnych posunięć!

EDIT:

Kamil Wojtyra ostatecznie sezon zasadniczy zakończył z 24 bramkami na koncie i 2 asystami, notując hat-tricka w ostatnim, decydującym o awansie do baraży o 1 ligę spotkaniu i aktualnie walczy ze Skrą o awans do 1 ligi z Chojniczanką Chojnice.

@AM

____________________________________________________________________

S
zukasz klubu, a  nie masz menedżera? Potrzebujesz pomocy, chcesz wypromować swój klub lub znaleźć zawodnika na konkretną pozycję? >> ZAREJESTRUJ SIĘ I STWÓRZ SWOJE SPORTOWE PORTFOLIO! - Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

____________________________________________________________________


Dołącz do nas
Najnowsze zdjęcia
Premium

2022-12-02 08:31

2022-09-20 17:27

2022-08-05 21:21

2022-07-20 11:06